-
View Best Products
View the best marijuana & CBD products:
-
View Best Dispensaries
View the best dispensaries by state:
-
View Best Suppliers
View the best suppliers for cannabis businesses:
-
Cultivating & Harvesting
Aeroponics Systems
Air Filtration and Sanitation
Cannabis Soil
Climate Control Systems
Energy & Solar
Facility Construction
Floor Decking
Greenhouses
Grow Lights
Grow Rooms
Grow Tents
Growing Systems
Harvesting Equipment
Hydroponics Systems
Industrial Hemp
Irrigation Systems
Marijuana Seeds
Nutrients
Pest Control
Water Filtration Systems
- Processing
- Business Services
-
Marketing Services
Digital Marketing
- SEO
- Social Marketing
- Affiliate Marketing
- Amazon SEO
- Content Marketing
- Link Building
- Local SEO
- PPC Paid Marketing
- Reputation Management
- Video Marketing
- Web Design & Development
Traditional Marketing
- Public Relations Agencies
- Print Design Agencies
- Radio Advertising Agencies
- TV Advertising Agencies
-
Cultivating & Harvesting
- View Directory
- Request Evaluation
Last Updated May 1, 2025

Lights Out Wellness
1151 Glendale Blvd | Los Angeles, California, 90026Monday | Closed |
Tuesday | Closed |
Wednesday | Closed |
Thursday | Closed |
Friday | Closed |
Saturday | Closed |
Sunday | Closed |
-
Amenities:
-
Medical
-
-
First-Time Patients
F. T. PATIENTS receive 28GR COOKING SHAKE, TOP SHELF JOIN, AND 1GR KIEF....
- Year Founded:
- Pricing:
Lights Out Wellness
1151 Glendale Blvd | Los Angeles, California, 90026Lights Out Wellness Reviews
Helpful (0)

Anthony Strange
1 contributions
0 helpful votes
Overall Feedback:
I used to like the place - but suddenly they forgot how pricing works. If you want people to buy more product, the typical thing to do is offer better deals the more a customer goes up in quantity. Why should I buy an eighth at $40? Do the math. $10 a gram is one thing. But to charge $40 an eighth...where's the incentive for anyone to buy anything more than a gram at a time? People should do this: go order an eighth, but instead of an eighth of one item, just go with 4 separate grams of 4 separate items. That way it becomes a pain to deal with. Then at $40, with all the packaging included with four separate grams, the cost MIGHT be justified or something.
Email Us
Our team would love to communicate with you and generally responds within 24 hours.
Copyright 2025 © bestmarijuanaguide.com. Use of this website constitutes acceptance of Terms & Conditions | Privacy Policy | Legal Disclosure
Lights Out Wellness
Edit the information in your page, add photos, answer reviews, and more.